fbpx

Realizuj swoje marzenia, podążaj swoją drogą.

Zastanawiasz się nadal co jest Twoim marzeniem❓ Czego tak naprawdę chcesz❓

Chciałbyś mieć pewność gdzie Cię woła Twoje serce❓

Żeglowanie zagrało w mojej duszy zaledwie kilka miesięcy temu, kiedy spełniałam swoje marzenie na rejsie po Wyspach Kanaryjskich w styczniu 2021 roku. Właśnie tam odpowiedziałam sobie na pytanie: 

co chcę dalej robić w życiu❓

Na co dzień zajmuję się prowadzeniem programów rozwojowych dla managerów i ich zespołów i nadal jest to mój priorytet. Często szefowie, CEO, managerowie na spotkaniach ze mną poszukują swojego dlaczego, swoich marzeń, rozpoczynają podróż w głąb siebie. Ta podróż jest kluczem do tego, aby stać się dobrym managerem, liderem. Odkrywają, że bez poznania siebie nie poznają swoich ludzi. 

Podczas ostatniego rejsu żeglarskiego odkryłam, że to miejsce, ta forma aktywności jest doskonałym sposobem na ułatwienie sobie odkrycia, tego czego, tak na prawdę pragnie moje serce. Zweryfikowałam miejsce, w którym jestem teraz i przyjrzałam się samej sobie z uwagą, troską i odwagą. 

Odkrywanie siebie jest procesem i bywa momentami bardzo trudne. 

Część uczestników moich programów rozwojowych na początku zastanawia się, analizuje, rozmyśla, ale nie podejmuje żadnego działania. Nie robią żadnego kroku ku zmianie, wybierają pozostanie w strefie komfortu i odpuszczają swoje marzenia. Szukają argumentów, które im potwierdzą, że to dobra decyzja.

Zapewne znasz biblijne słowa wg. Ewangelii Św. Mateusza. 

Proście, a będzie wam dane; 
szukajcie, a znajdziecie; 
pukajcie, a zostanie wam otworzone. 
Bo każdy, kto prosi, otrzymuje, 
a kto szuka, znajduje, 
a pukającemu zostanie otworzone. 

Tak, też i oni szukali, szukali, szukali i znaleźli dlaczego jednak warto robić tego, co im w duszy gra. Dopiero po jakimś czasie, otwierają się i odnajdują w sobie gotowość do szerszego eksplorowania i rozpoczynają powoli rozglądać się za czymś nowym. 

Czy Ty zaliczasz się do grupy pozostających w strefie komfortu?

Czy może szukasz nowych możliwości?

Moje życie jest dokładnie odwrotnością powyższego. Mimo trudności, lęku, braku wiary w siebie, wybrałam NOWE. 

Podjęłam małe kroki, bo na tyle było mnie stać i mentalnie i fizycznie.

Spojrzałam wstecz i odkryłam, jak poprzednie sytuacje w moim życiu przygotowywały mnie do pójścia aktualną drogą, aby organizować Rejsy Rozwojowo-Żeglarskie i wspierać innych w odkrywaniu siebie. 

W roku 2020 w wakacje współorganizowałam i współprowadziłam wydarzenie Reset nad Biebrzą. Nauczyłam się tam wielu nowych umiejętności, chociażby budowania od podstaw strony wydarzenia – landing page, prowadzenia live’ów, pisania postów, notowania filmików i wiele innych. Dzięki temu startując teraz z moimi rejsami, byłam gotowa na działania marketingowe, opracowania graficzne i wszystkie inne potrzebne działania, aby zebrać załogę na rejs.

Mój ostatni rejs zorganizowany w Polsce na Mazurach, był cudowną lekcją i wstępem przed kolejnymi zagranicznymi rejsami. Zaczynając powoli, na miejscu z mniejszą załogą mogłam przećwiczyć siebie w tym co może mnie spotkać podczas realizacji takiego rejsu. Mimo wielu poprowadzonych warsztatów w salach konferencyjnych, prowadzenie warsztatów na jachcie jest innym doświadczeniem i poprowadzenie ich w praktyce pozwoliło mi uwzględnić tę wiedzę w projektowaniu kolejnych rejsów. 

Robię to, co mi w duszy gra. 

Te rejsy, to pokazanie światu, sobie samej, że mogę zacząć tu gdzie jestem, z tym co mam i w pełni otwartym sercem. Całkowicie wierzę, że działanie z pasją jest kluczem do sukcesu. 

Podczas rejsu zapraszam załogę do przyjrzenia się zakamarkom ich wnętrza. Delikatnie rozświetlam zacienione miejsca, aby mogli w bezpieczny dla siebie sposób oraz we właściwym momencie nazwać, opisać to co leżało w ukryciu. 

Uwalniają swoje ograniczenia poprzez zobaczenie ich z innej perspektywy, w otoczeniu natury, a woda pięknie obmywa ich rany i oczyszcza. 

Samo żeglowanie, piękne widoki, bliskie relacje jakie nawiązują uczestnicy podczas rejsu są doskonałym tłem do określenia swojego DLACZEGO

Załoga uczy się wychwytywać swoje własne uczucia i, respektując je stara się zrozumieć i uporządkować. Opanowanie tej sztuki, prowadzi do powstania unikalnego klucza do samego siebie i właściwego postępowania z samym sobą, a przede wszystkim z innymi ludźmi, z którymi obcujemy. 

Powinniśmy czytać nie słowa, lecz człowieka, 
który się za nimi kryje. 

Samuel Butler

Zmysł odczuwania, to najcenniejszy zmysł, jaki posiadamy. 

Podróż w głąb siebie to również budowanie siły swojej intuicji. Korzystanie ze swojej podświadomości i kroczenie przez życie w zgodzie ze sobą. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, doświadczyć głębszej relacji z samym sobą, zapraszam Cię na rejs. 

Link do strony wydarzenia: https://www.subscribepage.com/rejsrozwojowy